775622655 info@dobryden.eu

Majitelka bytu z dnešního článku si přála interiér, který bude jednoduchý a funkční. Prostory se měly stát oázou klidu, do které se každý bude rád vracet. Projektu se ujali architekti ze studia TORGA a řídili se při tom přesvědčením, že méně je někdy více.  

Vzhledem k tomu, že přáním investorky bylo mít z domova místo, kde by si mohla odpočinout a uklidnit se po náročné práci, během které musí často cestovat i do zahraničí, byl pro interiér zvolen minimalistický japonský styl wabi-sabi

Prvním krokem architektů byla úprava dispozičního řešení zástavby. Vybourali stěnu oddělující halu od obývacího pokoje. Vznikl tak velký otevřený prostor, který má 35 metrů čtverečních. Velkou výzvou pro architekty bylo zařídit, aby i přesto, že pokoje jsou vybaveny jednoduše až střídmě, nepůsobily stroze, chladně a jednotvárně. Rozhodli se proto použít dřevo v teplém hnědém odstínu a k němu nakombinovali hnědou a béžovou. Tyto barvy v bytě dominují. Žádný prvek v interiéru nevyniká, nepřitahuje k sobě pozornost, proto všechno působí harmonicky. 

Jednotlivé pokoje

Obývací pokoj je propojený s kuchyní. Ale tentokrát kuchyňský kout nedominuje celému prostoru, naopak je jejím pozadím. Kvůli snaze udržet čistou formu se architekti dokonce vzdali závěsných kuchyňských skříněk. Ze stejného důvodu schovali i všechny spotřebiče, které mohli. Takže třeba pračka a sušička jsou ve skříni v předsíni. Ranní ani večerní rituály v koupelně tak neruší myšlenky na domácí práce. 

Dokonalou oázou klidu je ložnice. Všechna světla mají teplé odstíny a nábytek je vzhledově jednoduchý. Různorodost pokoji dodávají látky s odlišnými texturami. Nic v pokoji příliš nevyniká, odpočinek je tak dokonalý.  

Zdroj: whitemad.pl

Fotografie: Dariusz Jarząbek