Modulární dům v Novém Jižním Walesu v Austrálii je umístěn na vyvýšenině s úžasným rozhledem po krajině. Ta je navíc rovinatá, proto je vidět daleko. A když má dům takovou polohu, byla by chyba tomu nepřizpůsobit také uspořádání interiéru. Kdo by nechtěl mít co nejvíce příležitostí vychutnávat tento nádherný výhled?

Návrhem a výstavby domu se ujala firma Modscape. Z pouhých tří modulů dokázala vytvořit 225 metrů čtverečních velký domov. Ten se totiž nachází stranou všeho a designéři se tak v návrhu nemuseli nijak významně omezovat, zvlášť co se rozlohy týče.

Moduly jsou uspořádány do písmene T a každé křídlo má trochu jiný účel. V jednom jsou ložnice a soukromé prostory, v druhém je obývací pokoj a kuchyně, je to tedy místo na scházení s ostatními. Nejvýraznějším prvkem celého interiéru jsou obrovská okna a prosklené dveře ven. Vedou od podlahy až ke stropu a poskytují tak úžasný výhled do okolí. Zároveň dodávají vnitřku plno přírodního světla. Dveře byly navrženy jako posuvné, při otevírání a zavírání tak nezabírají místo.

Ve společných prostorách se důraz kladl na výhled, v soukromějších prostorech je to naopak. Koupelna i prádelna jsou blízko sebe, v jednom křídle, a důležité bylo v nich zachovat pocit soukromí, najdete v nich jedno maximálně dvě menší okna. Podobně bylo uvažováno i u ložnic. Má to být místo, kde si člověk může odpočinout a být třeba chvíli sám, pokud to potřebuje. Proto byla k ložnici přistavěna soukromá terasa s posezením.

Kolem domu se ale obtáčí také hlavní terasa. Ta je vybavena venkovním grilem, posezením a houpacími sítěmi. Teplé australské podnebí určitě umožní majitelům trávit zde plno času.

Zdroj: luchboxarchitect.com

Design: Modscape