775622655 info@dobryden.eu

Projektu stavby domu na břehu jezera se ujala společnost Mu Architecture. Vznikla tak třípatrová rezidence Break. Pozemek byl ve vlastnictví majitele domu už po generace a jeho přáním bylo, aby zde vznikl prostorný a příjemný dům, kde se komunita lidí žijící kolem jezera bude ráda scházet.  

Stavět na tomto pozemku nebylo vůbec snadné. Je nejen velmi úzký, ale také svažitý. Výsledkem je proto třípatrový dům, ze kterého jsou ze silnice vidět pouze patra dvě. Z této strany není vidět ani malá zahrada, ze které je výhled jezero. 

Interiér

Aby se obyvatelé a návštěvy v domě cítili co nejlépe, použili architekti co nejvíce „raw” materiálů. Mezi to patří dřevěné obklady či použití velkého kusu kamene jako stěny. Nábytek je vyrobený z dubového nebo javorového dřeva. Aby byl dům co nejpřívětivější, na každém patře najdete bar s kávovarem, koupelny a každá ložnice má balkon. Domem jsou také náhodně rozmístěné malé „odpočinkové zóny”, kde jsou vždy křesla a stolek. Tímto se mělo naplnit majitelovo přání o pohodlném a příjemném domě pro všechny, kdo ho navštíví.  

Zdroj: archinect.com

Fotografie: Ulysse Lemerise Bouchard