Vítěze European Property Awards 2023 – 2024 v kategorii Residential Interior Private Residence navrhlo varšavské studio Tissu Architecture. Architekti při návrhu zkombinovali nejrůznější barvy, textury i materiály. Dali si záležet na každém detailu a výsledný prostor přímo vybízí k relaxaci. Posuďte však sami, jak se vám oceněný interiér líbí. 

Úkolu se konkrétně zhostily architektky Agnieszka Zaremba, Magdalena Kostrzewa-Świątek a Katarzyna Dąbek. Studio, ke kterému patří, si přitom možnost na tomto projektu pracovat muselo vybojovat. Majitelé domu si k vytvoření vizualizace obytné části přizvali hned tři projekční kanceláře. Návrh Tissu Architecture nakonec vyhrál.

Na přání investorů hrají v prostoru největší roli přírodní materiály. Stěny obytné části a vstupní dveře zdobí kamenná dýha. Na mnoha místech se vyskytuje také beton, kterým se odhaluje původní struktura budovy. Hřejivým prvkem je v tomto interiéru dřevo – na podlaze i na stěnách. Dynamiku celému interiéru dodává odvážnná kombinace nejrůznějších textur. 

Jednotlivé místnosti

Obývací pokoj má jednu stěnu celou prosklenou s výhledem do zahrady. Velká rohová pohovka poskytuje ideální místo k relaxaci a zároveň je natočená tak, aby si člověk výhled doopravdy užil. Teplo v zimě poskytne krb zabudovaný do stěny pod televizí. V případě potřeby, je možné okna zakrýt měkkými sametovými závěsy.

Kuchyně je od obývací pokoje oddělena pouze kuchyňským ostrůvkem. Nad ním se nachází výrazná černá digestoř, která upoutá pozornost každého příchozího. Kolem ostrůvku se táhne dřevěná deska umístěná na úrovni stolu. U ostrůvku se tak může také pohodlně jíst.

Také v hlavní ložnici vás čeká výhled do rozlehlé zahrady. Pokoj je útulný především díky dřevěné dýze na stěnách. To je prvek, který propojuje ložnici s ostatními částmi domu. Pokoj opticky zvětšují patinovaná zrcadla.

Zdroj: whitemad.pl

Fotografie: Marcin Grabowiecki