775622655 info@dobryden.eu

Japandi styl se stal inspirací pro dům mladého páru, který chtěl perfektní místo pro odpočinek uprostřed hektického dne. Projektu se ujala Karolina Kisło ze studia Knomad Design. Hlavní požadavkem pak byl interiér moderní ale netradiční. 

Inspirací pro tuto úpravu se stal styl japandi. Ten v sobě kombinuje estetiku skandinávskou a japonskou. Je pro něj tak příznačný minimalismus spojený s funkčností. Interiéry jsou tak harmonické a hřejivé. Jednoduchost se v tomto případě rozhodně nerovná nezajímavost nebo nuda.

Obývací pokoj s kuchyňským koutem

Srdcem bytu se stala kuchyně. Všechen nábytek – skříňky a kuchyňský ostrůvek – je vyrobený ze stejného dřeva na zakázku. Jednoduché tvary a tlumená paleta barev (založená na odstínech bílé, šedé a hnědé) dělají z kuchyně elegantní a útulné místo. Prostor je navíc plný přírodního světla, které se dovnitř dostávají skrze obrovská okna.

S kuchyní je spojen obývací pokoj. Obě jsou tak vyvedené ve stejných barvách. S celkově světlým prostorem tak efektivně kontrastují černý konferenční stolek a TV skříňka. Netradiční je obloukový výklenek, který slouží jako polička na různé drobnosti a dekorace.

Koupelna

Součástí projektu bylo také navržení třech koupelen. Každá z nich je inspirovaná japonským stylem a každá je jiná. První z nich je světlá a ladí se zbytkem interiéru. Spojujícím prvkem je dřevěný nábytek. Druhá koupelna je tmavší. Čela nábytku jsou totiž tmavě zelená. Zaujme také volně stojící vana. Třetí koupelna je vybavená dřevěným nábytkem. Od ostatních se liší bílými obklady, které kontrastují s velkoformátovými obklady imitující přírodní kámen. 

Design: Knomad Design

Zdroj: plndesign.pl