Modulové domy z námořních kontejnerů vynikají především jednoduchostí konstrukce a také širokou škálou možností, jak je upravit. V dnešním článku si představíme jeden, který vznikl nedávno v americkém městě Amagansett.

Navrhnout dům z námořních kontejnerů dostalo za úkol newyorské designové studio MB Architecture. Studio mělo vytvořit letní sídlo pro rodinu se 3 dětmi. Nakonec z tohoto projektu vznikl Amagansett Modular. Takto pojmenovaná stavba vznikla v malém lesíku na pobřeží Long Islandu a má celkem dvě podlaží a 165 metrů čtverečních.

Nápad nevyužít při stavbě tradiční zděné stěny, vznikl kvůli omezenému rozpočtu. Využití námořních kontejnerů vedlo nejen k udržení nákladů v rozumných částkách, ale také se výrazně snížila doba výstavby. A to na pouhé 2 dny. Jenom tak krátký čas byl nutný ke smontování prefabrikovaných kontejnerů.

Hlavní část budovy tvoří 4 kontejnery, každý z nich má 12 m na délku a 2,4 m na šířku. Některé kontejnery byly navíc naskládány na sebe a v částech, kde byla u horního kontejneru odstraněna podlaha, tak vznikají až 6 m vysoké stropy.

Ložnice se vyskytují mimo hlavní část stavby, ve dvou vedlejších jednotkách. Vnitřní prostory jsou natřeny na bílo a zkombinovány s vybělenou dřevěnou podlahou. Schodiště jsou také dřevěná. Hlavní část budovy je s těmi vedlejšími spojená prosklenou chodbou.

Zdroj: Whitemad.pl

Foto: Matthew Carbone