775622655 info@dobryden.eu

Interiér v tmavých barvách je v současné době velmi moderní. Není ale snadné ho vytvořit, velmi snadno se může stát, že prostory budou příliš tmavé a zamýšlený elegantní styl nebude vidět. Výzvy vytvořit byt v kombinace černé a bronzové se ujalo studio PIM Concept. A výsledek rozhodně stojí za prohlédnutí. 

Velmi běžné jsou v dnešním době interiéry v minimalistickém stylu vytvořené ve světlých odstínech. Je to rozhodně jedna z nejpopulárnějších kombinací. Proto když přišel úkol vytvořit byt v renesančním stylu zkombinovaným s minimalismem a ve tmavých barvách, studio to přivítalo jako příjemné osvěžení.

Nejdůležitějším krokem bylo vybrat barevné spektrum. Černá byla jasná, ale nemohla být jediná, potřebovala k sobě nějaký kontrast. Za ten byla zvolena hnědá. Kombinace obou barev dělá interiér nejen elegantním, ale také ho naplňuje teplem. Důležitým faktorem je přírodní světlo, které je v bytě hodně. Právě díky němu nepůsobí černé stěny stísňujícím dojmem.

Propojující elementy

Interiér celého bytu je důmyslně a nenápadně provázán. Toho designéři dosáhli především pomocí opakujících se prvků v každé místnosti a pomocí atmosférického osvětlení, které všude vytváří intimní atmosféru. V kuchyně je nepřehlédnutelná jasná kresba ořechového dřevo na dvířkách linky. K tomu se perfektně hodí parkety v obývacím pokoji v koňakové barvě. Hřejivou atmosféru v ložnici vytvářejí nejrůznější látky – koberečky, polštáře a plyšové čelo postele. Ty jsou navíc ve výrazných barvách a tak perfektně rozbíjejí jednolitost černých stěn. Jedním z nejzajímavějších prvků celého bytu je zlatá knihovna v obývacím pokoji. Byla vytvořena na míru tomuto prostoru a vznikla jako místo pro výstavu upomínek z cest.

I v koupelně je dominantní černá, tentokrát v podobě mramoru. Ten narušuje béžové žilkování, které celou místnost zpestřuje. Doplňky v koupelně jsou v teplých barvách se zlatým kováním. Kombinace všech těchto prvků dělá z této místnosti pravý ráj pro relaxaci.

Design: PIM Concept

Fotografie: Pietruszka Photography – Kaja Osikowska-Tasz