Ve Vratislavi vznikl netradiční barevný apartmán, který v sobě skloubil skandinávský a etno styl. Navrhli ho designéři ze studia KODO.

Byt o rozloze 66 m2 se nachází v přízemí a rekonstrukcí musely projít téměř všechny místnosti – obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním koutem, ložnice, pokoj pro hosty/ pracovna a koupelna. Barevný základ všech místností tvoří odstíny bílé a šedé. Ty jsou následně oživeny barevnými akcenty v podobě doplňků, dlaždic i nábytku.

Dominantou obývacího pokoje je černý kvádr s biokrbem. Do něj byly umístěny bílé oblázky, aby se dosáhlo efektního kontrastu. Velmi jednoduše byla na druhou stranu pojata ložnice. Nejvýraznějším prvkem v ní je bílá skříň, která udává tón celé místnosti. Důraz designéři kladli především na pohodlí a eleganci. Úplně jinak působí pracovna. V té převládají velmi živé barvy. Nepůsobí to ale chaoticky, spíše přesně naopak. Sjednocujícím prvkem celého bytu je dřevo. To najdete ve všech místnostech včetně koupelny (jako obklady ve sprše).

Zdroj textu a fotografií: KODO