Tento útulný byt v Gdaňsku představuje mistrovské spojení klasického a moderního stylu. Interiér, navržený architektkou Annou Burzyńskou, je elegantní a funkční, s důrazem na světlé barvy a promyšlené detaily. Byt s jednou ložnicí a obývacím pokojem s kuchyňským koutem je sice malý, ale díky chytrému uspořádání a prosklené stěně mezi obývacím pokojem a ložnicí působí prostorně a vzdušně.

Atmosféra starého města

Inspirací pro interiér se stala jedinečná atmosféra starého Gdaňsku, s jeho historickými domy v teplých hnědých a zelených odstínech. Tyto barvy se odrážejí i v bytě, kde dominují tlumené tóny šedé, béžové, zelené a hnědé. Klasické prvky, jako jsou vysoké stropy, štuky na stěnách a ozdobné lišty, se snoubí s moderním nábytkem a doplňky, čímž vytváří nadčasový a elegantní styl.

Světlo a barva

Důležitou roli v tomto interiéru hraje světlo. Lampy v energických barvách, jako je oranžová nad jídelním stolem a červená v ložnici, dodávají prostoru dynamiku a rozjasňují tlumené barevné schéma. Měděné detaily, jako jsou knoflíky na skříňkách a madla v koupelně, sjednocují barevné tóny a dodávají interiéru hřejivý a sofistikovaný vzhled.

Funkční a útulné prostory

Kuchyňský kout, ač malý, opticky zvětšuje propojení s obývacím pokojem. Tlumená zelená a béžová barva skříněk v kombinaci s výraznou žulovou pracovní deskou s šedými a červenými melíry vytváří elegantní a moderní pracovní prostor. Obývací pokoj je zařízen pohodlnou šedou pohovkou, zeleným pufem a stoly s netradičními tvary. Dřevěný stůl a židle z proutí dodávají prostoru útulnost a hřejivou atmosféru.

Ložnice plná pohodlí

V ložnici dominuje pohodlná postel s proutěným čelem a prostorná šatní skříň. Zajímavým detailem je zeď natřená šedou barvou jen do určité výšky, čímž vzniká moderní verze obkladů. Geometrické tvary nábytku a zaoblené linie doplňků, jako je nástěnná police od Salak Studio zabudovaná do štuku, dodávají interiéru ložnice dynamiku a hravost.

Moderní koupelna

Koupelna s charakteristickým zeleným stropem koresponduje s barevným schématem celého bytu. Měděné madla a armatury dodávají interiéru konzistenci a eleganci. Sprchový kout s dešťovou sprchou, umyvadlová skříňka s barevnými drážkovanými čely a vestavěný nábytek dotváří funkční a esteticky příjemný prostor.

Byt v Gdaňsku je ukázkou dokonalé harmonie klasického a moderního stylu. Je to prostor plný elegance, funkčnosti a útulné atmosféry, která odráží krásu a historii starého města.

Další zajímavé detaily:

  • Byt se nachází v nájemním domě v centru starého města Gdaňsku.
  • Má vysoké stropy a dřevěná okna s výhledem na kostel Panny Marie.
  • Nábytek zahrnuje skříň od noo.ma a židle s vídeňským proutím.
  • Osvětlení zahrnuje lampy Gubi a Aldex.
  • Koupelna má sprchový kout s dešťovou sprchou, umyvadlovou skříňku a vestavěný nábytek.

Zdroj: whitemad.pl