775622655 info@dobryden.eu

Bonsall, tak se jmenuje dům z poloviny minulého století, který prošel kompletní rekonstrukcí a který leží v malebném Bonsally Canyon v Malibu v Kalifornii. Kovac Design Studiu se podařilo vytvořit dům kloubící v sobě rustikální a elegantní. Přesvědčte se o tom sami v dnešním článku.

Dům se kromě nádherných interiérů těší také z velkého pozemku. A právě kvůli tomu, aby si obyvatelé domu mohli neustále užívat krásy okolí, je většina stěn, včetně hlavních posuvných dveří, prosklená. Zvlášť impozantně na pozemku působí staré duby a javory.

Architekti se při návrhu interiéru inspirovali starými belgickými statky. Zároveň se snažili nezasahovat do formy domu, jenom zdůraznili určité její prvky, jako třeba štít. Na exteriér využili dřevěné obklady a tím tak zdůraznili jeho rustikálnost.

Interiér

Mnohé ze stěn interiéru byly pokryty cihlami. Tím se prostory staly útulnější. Prostory opticky zvětšují a zesvětlují všudypřítomná okna, která dovnitř pouští plno přírodního světla. Podlahy jsou podobně jako exteriéry z tmavého dřeva. Všechny místnosti propojuje paleta tlumených barev, nejčastěji v odstínech béžové a šedé, a ta dodává domu harmonii a eleganci. Výrazným prvkem je krb, který za chladných večerů prohřeje nejen obývací pokoj, ve kterém se nachází.