V malebném koutě Izraele se nachází architektonický skvost – minimalistická vila s důrazem na propojení s okolní přírodou. Díky promyšlené koncepci studia Ronnie Alroy Architects se tento dům stává ideálním útočištěm pro ty, kteří touží po klidu a harmonii.

Vila o rozloze 450 m2 se pyšní velkorysými okny a světlými tóny, které vytváří vzdušný a prosvětlený interiér. Bílá barva a světlé dřevo dominují jak exteriéru, tak interiéru a vytváří tak neutrální pozadí pro svěží zeleň rostlin obklopujících bazén s průzračnou vodou. Prosklené plochy zajišťují maximální průnik denního světla a propojují obytný prostor s okouzlující zahradou lemovanou okrasnými travinami a vzrostlými stromy. Venkovní terasa s chytrým zastíněním poskytuje ideální místo pro relaxaci pod širým nebem.

450 metrů plných světla

Minimalistický interiér vily je navržen tak, aby dal vyniknout kráse použitého materiálu a dechberoucím výhledům do zahrady. Bílá barva a světlé tóny dřeva se prolínají s béžovými a hnědými odstíny, čímž vytváří uklidňující a elegantní atmosféru. Umělecké prvky, jako jsou dřevěné sošky, obrazy a orientální koberce, dodávají interiéru osobitost a hřejivý nádech. Prostorný a vzdušný design s minimem doplňků podtrhuje nadčasovou eleganci a útulnost vily. Vestavěné skříně zajišťují čistý a uspořádaný vzhled interiéru, čímž umocňují pocit klidu a harmonie.

Nádvoří prostupuje srdcem domu

Dům se otevírá do dvou světlých nádvoří, vnitřního a vnějšího, které propojují jeho dvě úrovně a okolní prostory. Hluboké otvory v tlustých zdech propouštějí světlo hluboko do suterénu a zdůrazňují tak masivnost konstrukce. Nad schodištěm v srdci domu se otevírá další světelná cesta z velkého světlíku a koresponduje s horizontálním podlahovým oknem, čímž vytváří fascinující hru světla a stínů po celý den. Bazén se vine krajinou a prodlužuje tak stopu domu v okolním prostředí.

Přízemí domu je zvýšené, čímž umožňuje parkování pod ním a zároveň skrývá dům před zraky kolemjdoucích z ulice. Vstup do domu zdobí dřevěný prvek, který během dne filtruje přirozené světlo a v noci slouží jako zdroj umělého osvětlení. Světlo dopadající na pevnou krabici domu tvaruje prostor a vytváří dynamické prostředí.

Tato minimalistická vila je ztělesněním dokonalé rovnováhy mezi designem a funkčností. Je to místo, kde se snoubí krása přírody s moderní architekturou a kde si obyvatelé mohou užívat klid a pohodu v minimalistickém a elegantním prostředí.