775622655 info@dobryden.eu

Byt z dnešního článku vznikl v polském Gdaňsku a je z něj výhled na loděnické jeřáby. Vytvoření interiéru se ujala Anna Burzyńská ze studia Noomistudio a výchozím bodem pro návrh se staly právě loděnice. Právě díky tomu byt spadá stylově do industriálního minimalismu. Výsledek posuďte sami.

Jak už bylo řečeno hlavní inspirací pro interiér bylo umístění bytu. Cílem se stalo dostat atmosféru okolí do bytu. To se projevilo nejen v černých akcentech, které jsou typické pro industriální styl, ale také v použití zelené a červené barvě. Zelená barva odkazuje právě na loděnické jeřáby a červená je typická pro gdaňskou architekturu. Atmosféru loděnice mají připomínat také různé textury – hladké, syrové i drsné. 

Nejzajímavější prvky bytu

Propojujícím prvkem celého bytu jsou podlahy. Všechny jsou vytvořené z mikrocementu. Stejný materiál byl použit také na stěně za čelem. Výrazná je kamenná dýha, která vyplňuje prostor mezi kuchyňskými skříňkami a digestoří. Najdete na ní totiž všechny barvy, které byly použity v bytě. 

Velkou pozornost studio věnovalo detailům. Od skříňky pod TV vedou až ke stropu černé ocelové trubky, které prostor rozdělují a zároveň každého svou neobvyklostí zaujmou. Ložnice a obývací pokoj jsou rozdělené drážkovaným sklem a tímto jednoduchým trikem se obě místnosti opticky zvětšily a prosvětlily. Jedinečný charakter obývacímu pokoji dodává také zelená pohovka. Minimalismus do bytu mimo jiné přinášejí světla. Všechna jsou ve stejné barvě – černé – což pomáhá tomu, že interiér působí jednotně. Za pozornost ještě stojí design koupelny. V prostoru sprchy byly totiž použity velkoformátové obklady imitující Corten od Marazziho. Speciální rám umyvadla zase perfektně ladí s industriálně minimalistickou atmosférou bytu

Zdroj: whitemad.pl

Fotografie: Natalia Kaczmarek