775622655 info@dobryden.eu

Odpočinek v blízkosti přírody a daleko od jakéhokoliv shonu nabízí letní domy v Kašubsku. V duchu tradiční kašubské výstavby a s důrazem na respekt k přírodě navrhl tyto domy Sebastian Marach z YONO Architekture. Krásu interiéru plného funkčních řešení a syrového designu si prohlédněte v dnešním článku.

V původním plánu bylo vytvořit letohrádek pro rodinu s dítětem. Majitelé pozemku ale byli nakonec tak okouzlení okolní přírodou, že se rozhodli tento zážitek sdílet s ostatními. Nakonec vznikly dvě čtyřpokojové budovy, každá o rozloze 47 metrů čtverečních. Chaty jsou určeny pro maximálně čtyři osoby. Cílem bylo, aby interiéry byly pohodlné, jednoduché a hlavně funkční. Aby měly vše, co člověk potřebuje k relaxaci.

Propojenost

Vzhledem k tomu, že oba dva projekty vznikaly najednou, je realizace tvaru domů a uspořádání místností konzistentní. Navíc je vše vytvořené tak, aby to bylo soudržné s okolní přírodou. Interiér a exteriér spojuje použití surových desek v tmavě hnědé barvě. Tuto barvu získá dřevo unikátní japonskou metodou spalování. Jedinečným prvkem interiéru jsou také viditelné stropní trámy. Ty vnášejí do prostorů určitý směr a rytmus a navíc v kombinaci s bílou stěnou vytvářejí nádherný kontrast. Paleta barev v interiéru je úzká – je omezená na na bílou, černou a odstíny hnědé ze dřeva (tmavá na stěnách a světlá na podlahách).

Interiér opticky zvětšují a prosvětlují velká okna. Světlo z nich navíc podtrhuje bohatost textur a zvýrazňuje barevné kontrasty. Díky velkým oknům se okolní příroda stává součástí života v domácnosti. Obyvatelé mají neustálý výhled na obklopující lesy a přilehlou vodní plochu jezera. Čerstvý vzduch je možné si užít také na rozlehlé terase, která je navíc zastřešená, takže odpočinek venku nezkazí ani špatné počasí.

Zdroj: plndesign.pl

Design: YONO Architecture

Fotografie: Nate Cook | natecookphotography.com