775622655 info@dobryden.eu

Architektka Małgorzata Kasperek ze studia Decoroom dostala za úkol vytvořit interiér stylový, ale zároveň přátelský prostor pro celou rodinu. Vše mělo být v souladu s interiérovými trendy, v pastelových barvách a také plné funkčních řešení. Jak se to všechno povedlo skloubit se sami přesvědčte v dnešním článku. 

Upravovaný dvoupatrový dům patří známé polské právničce, která mimo jiné vede populární blog, kde radí mladým rodinám v právních otázkách. K jejím vášním patří také umění a design. Měla proto celkem jasnou představu o tom, co od nového interiéru očekává.

Základem jsou pastelové barvy

Celému domu dominují na oko velmi příjemné pastelové barvy. Na stěnách, na obkladech a dekoracích tak najdete růžovou, fialovou, zelenou. Ve všech místnostech se přísně opakuje takto vydefinovaná barevná paleta. Základem k těmto pastelovým barvám tvoří neutrální odstíny béžové, šedé, bílé a hnědé. Díky nim tak interiér nepůsobí co se týče barev přeplácaně nebo „přeslazeně”.

Ústřední místností celého domu je prostorná kuchyně. Architektka nevyužila závěsné skříně, ale naopak ji vybavila skříněmi od stropu k podlaze. Nechybí zde samozřejmě prostorná pracovní deska a vestavěná spíž. Barevně sladěná je kuchyně s obývacím pokojem. Ten zdobí nejrůznější geometrické tvary namalované na stěnách. Barevný základ místnosti tvoří světle hnědá dubové podlahy a bílé stěny. V centru stojí velká šedobéžová pohovka. Pozornost v obývacím pokoji na sebe také strhne velkolepý bílý lustr.

Ložnice rodičů je místnost, která jediná výrazněji vybočuje z barevného základu celého domu. Postel a její okolí je tmavě modré. K té byla kvůli kontrastu vybrána medově žlutá a rezavě oranžová. I všechny tři děti dostaly svůj vlastní pokoj a také úkol vybrat si, jaké tapety budou chtít. V pokojích dvou mladších synů dominují výrazné, jasné barvy, zatímco pokoj nejstaršího syna tvoří především tmavě šedá a rezavě oranžová.

Hlavní barvou v koupelně rodičů je světle růžová. Ta je doplněna šedou a bílou. Velmi elegantní vzhled místnosti dodávají zlaté doplňky. Centrem místnosti je volně stojící vana.

Zdroj: whitemad.pl

Fotografie: Kamila Markiewicz-Lubańska / Interiors in Lens