775622655 info@dobryden.eu

Rolety den-noc jsou vyráběny ze dvou materiálů a liší se svojí průhledností. A ačkoliv jsou materiály maximálně funkční a co nejvíce bezúdržbové, budou potřebovat, především ty světlejší, občas vyčistit. A aby si rolety zachovaly svůj původní vzhled, potřebují pravidelně čištění. Jedině tak se zabrání trvalému zabarvení látky. V dnešním článku si ukážeme několik jednoduchých tipů, jak se o rolety starat.

Alespoň jednou týdně se vyplatí zbavit rolety den-noc prachu. Tento nenáročný úkon prodlouží jejich životnost a také zpříjemní život všech členů domácnosti. Nejlepší je použit suchý měkký hadřík nebo prachovku. Použít můžete také vysavač – nejlépe pomocí ručního vysavače s měkkými štětinami. Účinnou metodou na odstranění menších suchých skvrn je např. guma. Je to osvědčený, ačkoliv nepříliš známý způsob. Místo ní je možné použít také suchý hadřík z mikrovlákna.

Mokré čištění rolet

Zásadní je rolety nikdy nedávat do pračky. Došlo by tak k jejich nenávratnému poškození. Mokré čištění musí vždy probíhat ručně. Dokonce by se neměly rolety ani sundávat z oken. V takovém případě by mohlo dojít k mechanickému poškození. Proto je vždy ošetřujete pomocí mokrého hadříku ve svislé poloze.