775622655 info@dobryden.eu

Více než sto let stará dřevěná chata se nachází ve vesnici nedaleko polského města Kielce. Ta původně patřila babičce současného majitele. Je proto pochopitelné, že dům musel projít rekonstrukcí, ale přáním nových obyvatel bylo, aby si zachoval něco ze svého původního kouzla.

Přestavba byla svěřena Elize Wojtasiewicz a Katarzyně Olejarz ze studia Kaza Interior Design. Před nimi stála nelehká výzva – musely zachovat atmosféru starého rodinného domu, vytvořit interiér, který zapadne do venkovského prostředí a to vše, aniž by zasáhly do konstrukce domu. Bourání nebo přesouvání stěn nebylo možné.

Obývací pokoj spojený s kuchyní

Po vstupu do domu se jako první dostanete do obývacího pokoje spojeného s kuchyní. Místnosti rozděluje pouze kuchyňský ostrůvek. Převážně bílý nábytek působivě kontrastuje s cihlovou zdí a černými kovovými prvky. Na první pohled zaujme lesklá stropní digestoř.

Moderní a tradiční se kloubí v prostorném obývacím pokoji. Majitelé si mohou odpočinout u krbu, který pokoj dělá útulným. Pozornosti určitě neujde dřevěná televizní stěna. V prostoru dominují zemité odstíny barev – zelená, hnědá a béžová. Právě tato kombinace hřejivých barev dělá z obývacího pokoje skvělé místo pro relaxaci po náročném dni.

Ložnice a koupelna

Pokoj, který doopravdy překvapí unikátním designem, je ložnice. Interiér je jemný, elegantní a zároveň tajemný. Toho všeho architekti dosáhli pomocí tmavě zelené barvy v kombinaci s šedou. Zajímavým prvkem ložnice je její osvětlení. Klasické lampy jsou zavěšené na dlouhých kabelech. Dodávají pokoji nadčasovost.

Přáním majitelů bylo, aby koupelna byla místem, kde si budou moci odpočinou. Toto přání se jim splnilo v podobě velké bílé volně stojící vany. Koupelna je celkově vedena v minimalistickém stylu – zařízena je v tlumené šedočerné barvě. Pozornost upoutá metalická omítka, která je na jedné ze stěn. 

Zdroj: plndesign.pl