775622655 info@dobryden.eu

Mladý manželský pár se rozhodl pro kompletní přestavbu domu v edwardiánském stylu na předměstí Brighton East v Austrálii. A ačkoliv exteriér domu si zachoval své kouzlo a při rekonstrukci se nezměnil, interiér prošel úplnou přeměnou. Původně totiž připomínal bludiště vyvedené ve fialové a žluté. Barevná kombinace, která prostě musela pryč. 

Jako první byly při přestavbě odstraněny téměř všechny stěny. Rozložení domu je tak úplně nové. Původní, trochu klaustrofóbní, kuchyně, obývací pokoj, pracovna a koupelna zmizely a místo nich vznikla prostorná kuchyně, obývací pokoj a jídelna. Z obývacího pokoje se skrze skleněné posuvné dveře dostanete na severní stranu pozemku. Tam se nachází zahrada a terasa s posezením.

Nad obývacím pokojem je nádherný klenutý strop a krb, který vede až k němu. Za kuchyní se pak nachází nová pracovna, komora a prádelna, které propojují hlavní část domu s garáží. V koupelně (a také v kuchyni a prádelně) jsou šikovně rozmístěná střešní okna. Do všech prostorů tak proniká dostatek přírodního světla. Původní ložnice a přední salonek se přeměnily na tři nové ložnice a dvě koupelny. Oproti původnímu stavu je všechno plné světa a prostorné.

Napříč celým interiérem se kloubí tradiční s novým, moderním. Architráv, římsy a drážkové desky jsou zkombinovány s kovovými a cihlovými detaily. Vzniká tak doopravdy nadčasový design.

Zdroj: homeworlddesign.com

Fotografie: Elise Scott