775622655 info@dobryden.eu

Ideální představou o domově je často místo, které je útulným a hřejivým útočištěm, kam se budou jeho majitelé rádi vracet. A přesně takové místo mělo vzniknout v Tanowě u Štětína. Práce se ujal designér Filip Raupuk a stvořil nádherný interiér, ve které se kloubí moderna s přirozeností. Vznikly světlé a funkční prostory, které ale stále zůstávají v souladu s okolím domu.  

Obyvateli domu a také zadavateli je mladý pár se čtyřletou dcerou. Od svého domova chtěli, aby byl opakem jejich velmi aktivního a rušného životnímu stylu – chtěli prostor, ve kterém by mohli relaxovat, odpočinout si a rádi v něm trávit společné chvíle. Toto přání ovlivnilo i výběr lokality domu. Stojí stranou od hlavní ulice, kousek od lesa.

Inspiraci designér čerpal v samotné architektuře domu (sedlová střecha, bílá fasáda) a v okolní zeleni. Všechny místnosti (otevřený obývací pokoj s kuchyní, tři ložnice, dvě koupelny, šatna a pracovna) jsou ve světlém minimalistickém stylu. Jako odkaz k okolí funguje dubové dřevo, které najdeme napříč všemi prostory. Vznikly z něj podlahy, koupelnové obklady a některý nábytek. Teplý odstín hnědé v kombinaci s bílou, šedou a béžovou tak vytvářejí moderní, světlé aranžmá, které připomíná skandinávský styl. Tyto velmi tlumené barvy jsou doplněny černou a stříbrnou.

Dětské království

Výzvou pro designéra byl také pokoj pro malou dceru. I v něm dominuje dřevo v kombinaci s bílou barvou. K ní je zde přidána světle růžová. Interiér se tak stal hřejivým a jemným. Výraznými doplňky dětského pokoje jsou světýlka ve tvaru hvězd a rám postele ve tvaru domečku. Celý pokoj tak působí jako vysněné království každé malé princezny.

Zdroj: Filip Raupuk Architectural Studio; frstudio.pl