Japandi styl v sobě kombinuje Japonsko se Skandinávií. Vznikl tak moderní interiérový styl, ve kterém se kloubí jednoduchost s útulností a nenuceností. Poznejte v dnešním článku populární design, který je hitem posledních let.

Jak Japandi styl vznikl

Japandi (spojení slov japonský a skandi, tedy skandinávský) vznikl díky dlouhodobým vazbám mezi Japonskem a Dánskem. Styly obou národů se začali míchat již před více než 100 lety, kdy se do Japonska vydali první dánští architekti, designéři a umělci. Chtěli zde načerpat novou inspiraci.

Oba styly vyznávají stejně hodnoty. Kladou důraz na ručně vyráběné výrobky, jednoduchost a na používání přírodních materiálů. Japandi styl jako takový se začal rozvíjet v roce 2018 a jeho popularita stále roste.

Čím je charakteristický

Japandi je charakteristické minimalistickým designem, které jsou ale vysoce funkční a hlavně estetické. Sází na čisté linie, přírodní materiály, tlumené barvy a upravené vybavení. V Japandi stylu není nic navíc, všechno má své místo i účel. Přednost dává kvalitním, řemeslným kouskům před těmi vyráběnými ve velkých nákladech. Důležitý je také aspekt udržitelnosti. Neutrální a uklidňující odstíny barev dominují a pokud jsou někdy přerušeny výraznějšími tóny, je to uděláno vždy s citem a smysluplně.

Airbnb v Japandi stylu v Tulumu

Populární destinací v Mexiku je Tulum. Najdete zde nepřeberné množství apartmánů k pronajmutí a jeden z nich je krásným příkladem Japadni stylu. Byl navržen architektonickou firmou Terreo Design.

Nejvýraznějším prvkem obývacího pokoj jsou vysoká okna, vedoucí od stropu k podlaze. Strop, který je navíc velmi vysoký, vytváří krásný otevřený prostor. V celém domě dominují přírodní materiály, které doplňují odstíny krémové a šedé. Díky čistým liniím vše působí harmonicky a příjemně na pohled.

Zdroj textů i obrázků: The Nordroom.com