Byt v dnešním článku se nachází v Gdaňsku a navrhly ho Anna Maria Sokołowska, Joanna Kozłowska a Alicja Witkowska. Patří dvojici investorů, kteří často cestují. Jejich přáním bylo, aby byl interiér bez zbytečných dekorativních prvků. Klienti si sami chtěli vybrat prvky a umění, které doma budou mít. 

Byt není zařízený v jednom konkrétním stylu. Přesto k sobě jednotlivé místnosti ladí. A to především díky materiálům a barvám, které se objevují v nějaké podobě v každé z nich. Jedním z nich je tmavé dřevo, které v jinak světlém interiéru vyniká.

Změna dispozic

V původním plánu od developera byl byt rozdělen na větší množství malých místností. Nakonec ale byly pospojovány a vznikl tak prostorný obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem. Ty spolu jídelnou a chodbou měly zůstat barevně co nejneutrálnější. A to proto, aby majitelé interiér mohli doplnit uměleckými předměty podle svého vkusu a výběru. Což by s barevně výraznými stěnami nebo nábytkem bylo těžké. Zajímavě vyřešená je technická místnost, kde jsou schované pračka, sušička, vysavač a všechno, co chtějí majitelé schovat. Architektky ji umístily za malá, nenápadná dvířka v obývacím pokoji, které snadno přehlédnete. 

V bytě je několik kusů nábytku, které stojí za pozornost pro svůj netradiční vzhled. Jeden z nich je v kuchyni. Vypadá jako vysoká světlá skříň, do které jsou zabudované trouba, vinotéka a kávovar. Neobvyklé jsou také její zaoblené křivky. Ty perfektně ladí s podobně oblým kuchyňským ostrůvkem

Soukromá zóna

Ložnice, šatna a koupelna byly spojeny do jedné soukromé zóny oddělené od celého bytu. Mají do ní tak přístup pouze majitelé bytu. Průchod je skrze šatnu. Ložnice je oproti zbytku bytu tmavší. To kvůli tomu, že uprostřed podobných barev se lépe relaxuje a spí. 

Zdroj: whitemad.pl

Fotografie: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski – Fotomohito