Venkovský styl v interiérovém designu se už dlouho neobjevuje pouze na venkově nebo okraji měst. Setkáte se s ním už také v bytech v centru velkoměst. Jejich obyvatelé si tak mohou odpočinou od venkovního ruchu v idylickém, uklidňujícím prostředí. V dnešním článku se podíváme na konkrétní příklad venkovského stylu v bytě uprostřed Krakova. Proměnu interiéru měla na starost Magdalena Gajda a její tým ze studia Gaja Architektura Wnętrz.

Moderní venkovský styl je charakteristický především využitím přírodním materiálů a kombinováním bílé barvy s pastelovými. Přesně to se stalo také v bytě v Krakově. Jak se to povedlo, posuďte sami.

Srdcem bytu je pro mnohé kuchyně. Tomuto srdci dominují bílá a béžová barva v kombinaci s dubovým dřevem. Důležitým materiálem je ještě křemen. Ten našel své místo na lince jako deska. Dominantou této místnosti je do stropu sahající dubová konstrukce, která stojí u jedné ze stěn a ve které se ukrývají nejrůznější úložné prostory a trouba. Z dubu je také jídelní stůl a židle. Ty jsou navíc potaženy textilií z mořské trávy.

V ložnici převažuje šedá a béžová barva. Ty byly vybrány protože podporují relaxaci po náročných dnech. I zde najdete jeden kousek nábytku, který si nárokuje pozornost všech příchozích – jde o skříňku z ratanu a dýhy, které stojí vedle postele a pod okny. Nádech moderního do pokoje vnáší lampa s mramorovým podstavcem a plátěnými závěsy.

V předsíni a v koupelně zaujme cementová mozaika na podlaze. Jinak v koupelně hraje hlavní roli opět dub. Je z něj vytvořená masivní skříňka pod umyvadlem.

Zdroj: whitemad.pl

Fotografie: Oni Studio