775622655 info@dobryden.eu

Rezidence Madrona se nachází v srdci Austinu v Texasu a je příkladem, jak se při návrhu interiéru dá myslet i na budoucnost. Point B Design Group, autoři tohoto projektu, ji navrhli tak, aby přizpůsobila nejen všem současným, ale také budoucím požadavkům majitelů. To vše v elegantním a inovativním designu.

V krátkodobém hledisku museli architekti vytvořit interiér, který je bezpečný a pohodlný pro stárnoucí rodiče majitelů. Důraz na bezpečí byl obzvláště důležitý, protože jeden z nich trpí Alzheimerovou chorobou v pokročilé fázi. Už na začátku projektu ale bylo jasné, že se sem časem přistěhují také sami majitelé. Bylo tak nutné vytvořit design, který se jednoduše přizpůsobí potřebám nových obyvatel.

Dům tvoří jednotlivé „menší budovy. Ty jsou propojeny skleněnými chodbami. Toto řešení umožňuje plochu domu rychle a bez větších problémů rozšířit. Což je něco, co bude potřeba až bude v domě bydlet více než pouze dva lidé. Oázou klidu je zadní dvorek. Ten je z větší části tvořen dřevěnými deskami, které rozlohu domu skoro až o polovinu zvětšují.

Zdroj: homeadore.com

Fotografie: Point B Design Group