775622655 info@dobryden.eu

Odhadnout cenu rekonstrukce koupelny dopředu není úplně snadné. Vždy totiž závisí na mnoha faktorech. Výsledná částka se může pohybovat od několika deseti tisíc nebo několika set tisíc. V článku vám ukážeme, co všechno do ceny za novou koupelnu započítat.

Nejvíce výslednou cenu ovlivní dva faktory – rozsah/ náročnost prací a vybavení/ použité technologie/ doplňky. S částečnou přestavbou, kde jde hlavně o výměnu vybavení a obkladů, se můžete vejít do 60 000 Kč. Naopak u kompletní rekonstrukce včetně nových rozvodů a bourání se pravděpodobně pod 120 000 Kč nedostanete. Ceny nového vybavení, doplňků a obkladů se odvíjí od toho, jak kvalitní je chcete mít. Základní sadu koupíte zpravidla od 94 000 Kč, tu luxusnější od 160 000 Kč.

Kolik stojí vany a sprchy

Hlavními položkami, které se pořizují do každé koupelny jsou vana a/nebo sprcha. Nejlevnější vany ze smaltované oceli nebo z akrylátu seženete už od 2 000 Kč. Naopak ty nejdražší s hydromasážní funkcí vyjdou až na 30 až 40 tisíc. Nejlevnější sprchové kouty stojí okolo 3 000 Kč, za propracovanější modely zaplatíte 15 tisíc a na ty s hydromasážními tryskami si připravte opět kolem 40 tisíc.

Rekonstrukce do 60 000 Kč

Příkladem rekonstrukce, která nepřesáhne 60 tisíc, je výměna staré vany za novou nebo instalace nového sprchového koutu a výměna vany. V prvním případě se do ceny promítla koupě nové vany, přizpůsobení odpadu a obkladů. Druhý případ byl podobný. Pořizovala se nová vana, sprchový kout a také nové podlahy a obklady. Celkově přeměna stála přes 30 000 Kč.

Rekonstrukce od 60 do 120 000 Kč

S vyššími výdaji počítejte tam, kde nechcete jen menší úpravy, ale kompletní rekonstrukci. Do ceny totiž musíte započítat zednické práce, bourání, úpravu odpadů, rozvodů a elektroinstalace. Také tam patří nové obložení stěn a podlah a montáž nového zařízení