775622655 info@dobryden.eu

Kombinace moderního a skandinávského stylu se může zdát nezvyklá, funguje však výborně. To dokazuje interiér z bytu ve Varšavě, který si v článku představíme. 

Designéři ze studia LUUMO dostali vlastně velmi přesné zadání. Byt měl být přetvořen ve stylu moderny z poloviny století se skandinávskými prvky. V interiéru měla převažovat především bílá barva v kombinaci se světlým dřevem.

Byt sám o sobě byl v dobrém stavu, proto nevyžadoval žádné velké opravy. Navíc by ideální i dispozičně, prostorný a plný světla. Došlo k jediné větší změně – jedna z menších ložnic byla odstraněna a připojila se k obývacímu pokoji. Vznikl tak prostor pro velkou knihovnu a čtecí koutek. Výzvou se tak na celém projektu stala především podlaha. Majitelé trvali na modřínových prknech, s tím, že si byli plně vědomi problémů, které toto dřevo způsobuje (kroutí se a rychle stárne). Právě proto ale nebylo lehké najít firmu, který by byla ochotná tuto podlahu položit. V hledání vytrvat se ale vyplatilo, kontrastně zrnitá prkna jsou krásným a výrazným prvkem interiéru.

Velký důraz se v bytě kladl také na detaily. Je možné si povšimnout geometrických štukových stropů, výrazně vzorované podlahy nebo třeba zajímavých detailů na šatní skříni. Celý prostor uzavírají jednoduše vypadající světla ve skandinávském stylu.

Zdroj: LUUMO (www.luumo.pl)

Foto: Tom Kurek (www.tomukurekthephotographer.com)