Open house vytvořený studiem Z3Z v Polsku bylo nutné přizpůsobit nejen pro účely mladé rodiny, ale také velmi úzkému pozemku. Jak se to studiu povedlo rozhodněte sami v  dnešním článku.

Podlouhlý, úzký pozemek byl určující pro tvar domu. Ten připomíná protáhlý obdélník, který obklopuje zahrada. Zajímavě vyřešeno je i vnitřní uspořádání. Dům je rozdělený na noční a denní část podle pater. Propojuje je dvoupodlažní obývací pokoj a mezipatro, ze kterého je výhled do zahrady také z horního patra.

Tzv. denní část, tedy přízemí, architekti rozdělili na zadní část, kde se nachází technické místnosti a vchod, a tu přední s velkou otevřenou zónou s obývacím pokojem, kuchyní a jídelnou. V první patře nejdete ložnice, rodičů i dětí. Hlavním cílem bylo to, aby všechny horní místnosti byly co nejpohodlnější.

Kniha

Když se na dům podíváte zvenku, tak vám možná připomene knihu. Což je správně, protože to byl záměr designérů. Kromě tvaru tohoto dojmu dosáhli také pomocí tenkých dřevěných příček umístěných na stěnu vertikálně. Tyto příčky pak připomínají stránky knihy. Terasa na jižní straně budí dojem jako by někdo otevřel vnější zeď a tím vlastně i tu pomyslnou knihu. 

Zdroj: z3zarchitekci.pl