Stejně jako byty k pronájmu nemusí být jen bílé a nevýrazné, nemusí být úžasný design interiéru drahý. Důkazem obojího je byt v Katowicích, v Polsku. O úžasnou přeměnu se zasloužilo studio Mistovia, které nevýrazný interiér z roku 1970 přeměnilo v prostor, který září barvami, texturami a vzory. Je to místo, které vám vezme dech. Přesvědčte se sami. 

Při prohlížení bytů ke krátkodobému pronájmu přes Airbnb se nejčastěji setkáte s barevně neutrálními prostory. Dominují v nich odstíny šedé a bílé. To ale neplatí o interiéru umístěném v 11. patře. Designéři se i přes skromný budget rozhodli přestavbou dokázat, že nájemní byty nemusí být všechny stejné.

Začalo se úpravou stěn. Ze dvou menších pokojíku se stal obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem. Malý byt se tak rázem opticky zvětšil, provzdušnil a prosvětlil. Mnoho prvků se ale také zachovalo. Jedním z nich je vyztužená betonová stěna. Dále se znovu využil i původní nábytek. Ten tam byl už od dob stavby domu. Jednotlivé kousky mnohdy dostaly novou netradiční funkci – komoda z obývacího pokoje se stala kuchyňskou skříňkou a do sekretáře byla zase umístěna televize.

Netradičně jsou řešeny také podlahy v celém interiéru. Použita byla terrazzo dlažba. Je to mimo jiné odkaz ke trendu, který panoval v Polsku za komunismu. Výrazně modré dveře vedoucí do koupelny příjemně kontrastují s cihlově červenými záclonami, které oddělují koupelnu od ložnice. Jak dobře vyřešit úložné prostory bylo v takto malém bytě důležitým úkolem. Vše potřebné se nakonec vešlo do skříně se zrcadlovými dveřmi. To odráží světlo a prostor opticky zvětšuje.

Design: Mistovia (mistovia.com)

Fotografie: ONI studio (oni.com.pl)