775622655 info@dobryden.eu

Tým architektů ze studia 33BY se pustil do netradičního úkolu – propojit dva různé byty v jeden. Otevřel se jim tak prostor o 166 metrech čtverečních, který museli zaplnit. Podmínkou majitelů bylo, aby to bylo ve skandinávském stylu, plném přírodních materiálů. Jak se jim to povedlo, rozhodněte sami. 

Už samotná architektura bytového komplexu a samotného bytu (prostorný interiér, velká okna a balkon) skvěle koresponduje s vybraným stylem. Výsledek pak v sobě skvěle kombinuje minimalismus s funkčností a útulností. Přesně tak, jak by to u skandinávského stylu mělo být.

Celkově je byt vyveden ve světlých barvách – od stěn, přes nábytek až po nejrůznější dekorace. Největší místností je obývací pokoj spojený s jídelnou. Jde tak o velkou otevřenou plochu, kde je možné trávit příjemné chvíle s rodinou i přáteli. Hodně místa je ale také v kuchyni. Té dominuje kuchyňský ostrůvek vyrobený z křemene a zakončený dýhovaným čelem. Obojí je ve světlých odstínech. Kuchyně tak působí, že je ještě větší než ve skutečnosti. V kontrastu je pouze lednice v lesklé černé barvě.

I ta část bytu, která je soukromější, tedy ložnice, koupelna a šatna, je ve světlých barvách, konkrétně v teplém pískovém odstínu. Díky tomu jsou pokoje útulné a člověk si v nich odpočine. Barevná jednolitost je narušena v koupelně, kde jsou černé kohoutky a další menší detaily. Velký důraz kladli designéři na světla. V bytě najdete jen minimum těch stropních. O většinu světla se postarají stojací či stolní lampy. 

Design: 33BY Architecture

Zdroj: plndesign.pl