775622655 info@dobryden.eu

Starý venkovský dům okouzlil své budoucí majitele především polohou uprostřed lesa a velkou zahradou poskytující dostatek soukromí i prostoru na všemožné aktivity. Rozhodli se ho koupit i přesto, že byl v dezolátním stavu. Noví majitelé v budově viděli velký potenciál a náročný úkol kompletní rekonstrukce svěřili projekční kanceláři Miramari. Jak se jim přestavba povedla, posuďte sami. 

Přáním majitelů bylo dům zmodernizovat, ale zachovat přitom jeho původní ráz. Na začátku rekonstrukce v domě už téměř nic nebylo – jen střecha a obvodové stěny. Architekti tak začínali doopravdy od nuly. 

Jedna z mála věcí, která zůstala zachována, je štítová stěna domu. I přes drobné úpravy si zachovala původní venkovský styl. Historického ducha stavení zdůrazňují také oblouková okna. Ta přežila kompletní rekonstrukci víceméně nezměněná.

Interiér

Z původního interiéru domu se nic nezachovalo. Cílem projekční kanceláře bylo vytvořit interiér, který bude přátelský a uklidňující. Toho docílili tak, že každá místnost je sice jiná, ale ve výsledku tvoří harmonický celek. Všechno k sobě ladí, žádná položka příliš nevyniká. S tím korespondují i použité barvy. Byly využity jemné neutrální odstíny béžové, šedé, hnědé a bílé. Podlahy jsou buď betonové, dřevěné nebo pokryté kobercem. 

Nádherně udělaná je také terasa u domu. Na ní je posezení, které je během horkých letních dnů schované ve stínu vzrostlých ořešáků. Terasa je obklopená přírodou, na kterou se nejen dobře kouká a která uklidňuje, ale která navíc poskytuje dostatek soukromí. 

Zdroj: whitemad.pl

Fotografie: miramari.cz

Před rekonstrukcí

Po rekonstrukci