Projekt, který byl vyhodnocen jako nejlepší v kategorii Rezidenční interiérový byt soutěže European Property Award, překypuje bílou barvou a vyniká jednoduchostí a elegancí. Za návrhem stojí Anna Błaszczyk ze studia Artewizjon. V dnešním článku se na tento jedinečný interiér společně podíváme. 

Jako první se změny dočkalo uspořádání místností. V místě, kde měl být původně obývací pokoj nově stojí kuchyň a v zadní části také spíž. Soukromé pokoje se všechny umístily do horního patra – ložnice, dětské pokoje i koupelny. Už od začátku se nezměnila představa o barvách – ty měly být vždy tlumené a světlé. K tomu byly pečlivě vybrané doplňky a další vybavení tak, aby s veskrze jednolitou minimalistickou paletou kontrastovaly. Výraznými prvky, se kterými se počítalo už od začátku, je osvětlení. Různých variant osvětlení najdete v bytě mnoho – od výrazných vizuálně působivých po ty méně nápadné vestavěné (ve stropě, ve stěnách i v nábytku).

Dolní patro, ve kterém se nachází především společné prostory jako obývací pokoj či kuchyň, je otevřené. Jednoduše lze přecházet z jedné zóny do druhé a nic nebrání také tomu si napříč zónami povídat.

Kuchyň

Srdcem celého bytu je světlá, prostorná a elegantní kuchyň. V jejím centru stojí kuchyňský ostrůvek, který stylizací připomíná kamenný monolit. Je pokrytý, podobně jako zbylé pracovní desky, krémovým sintrem, jehož struktura imituje travertin. Výrazným kontrastním prvkem je velké závěsné svítidlo z přírodního dřeva.

Hlavní ložnice

Hlavní ložnice v sobě měla skloubit útulnost s určitou velkolepostí. Pokoj má být především vhodný k relaxaci a odpočinku. Místnosti opět dominují tlumené decentní barvy, především nejrůznější odstíny béžové a hnědé. Hned vedle ložnice se nachází také velká šatní skříň. Takto velké úložné prostory umožňují udržovat byt uklizený.

Koupelna

V dolním patře se nachází koupelna pro hosty. I přes minimalismus s jakým byla zařízena, z ní vyzařuje teplo. Za to může především rozsáhlé osvětlení a také zvolené barvy a materiály – keramika v matné glazuře či černý matný kov. Koupelna v horním patře je zařízena v podobném stylu. Navazuje přímo na prádelnu. I zde je útulnost podpořena využitím matné keramiky a za pozornost stojí vodovodní baterie.