775622655 info@dobryden.eu

Podkrovní byt, kterému se bude věnovat dnešní článek, je realizací architektky Katarzyny Burak, spoluzakladatelky ateliéru FUGA Architektura Wnętrz. A nebyla to pro ni jenom další běžná zakázka. Protože tentokrát se pustila do přestavby vlastního bydlení. Její nový vysněný byt stojí ve varšavské čtvrti Stary Moków.

Přestavba bytu se hned na začátku stala problematičtější než se předpokládalo. Prostory potřebovaly celkovou přestavbu, ale zároveň se muselo zasáhnout i do zastaralých instalací domu. Objevily se totiž problémy s nedostatkem teplé vody v některých místnostech a vyměnit se musela i celá instalace topení. Netradičním problémem bytu jsou neobvyklé sklony stropů. To vedlo k tomu, že v prostorech najdete jen velmi málo stropních světel.

Majitelka bytu a architektka v jedné osobě vyřádila na 115 metrech čtverečních prostoru. A změn bylo opravdu hodně. Před rekonstrukcí dominovalo prostorům obložení. Bylo všude – na stěnách i na stropech. Nově je všechno pryč. Nevyhovovala ani lahvově zelená barva v koupelně. Zmizely také mříže, které byly ve všech oknech. Jediné, co kompletní přestavbu přežilo, jsou masivní dřevěné parkety

Po přestavbě

Přestavěný byt nově navodí všem příchozím dobrou náladu hned po vstupu. To je možné především díky vybraným barvám a materiálům. Jejich kombinace jsou netradiční a proto vás procházení bytem bude bavit. V kuchyni najdete ocelová dvířka doplněná zlatými úchyty. Kombinace zlaté a stříbrné rozhodně patří k těm odvážnějším. Pozornosti určitě neujde zářivě oranžová lednice. K ní ladí zaoblený kuchyňský ostrůvek v broskvové, bílé a černé barvě

Barevností za kuchyní nezaostává ani zbytek bytu. Šeříkově fialová dominuje koupelně, množství květin v pracovně dělá z místnosti skoro džungli. Vybočuje pouze ložnice. V té převažují tlumené odstíny bílé, zelené a béžové. Tak, aby nic nerušilo odpočinek majitelů.

Zdroj: whitemad.pl

Fotografie: Aleksandra Dermont