775622655 info@dobryden.eu

Každý, kdo má zahradu ví, že je k její údržbě plno věcí. Pravděpodobně se pořád objevuje nové. Časem se tak vynoří problém, kam všechno umístit. Pokud nemáte u domu stodolu nebo kůlnu, bude se vám hodit zahradní domek. Navíc ho dnes již pořídíte v nejrůznějších variantách. Ukážeme vám, podle čeho se můžete při jeho nákupu rozhodnout.

Materiál

Dřevo

Existují dva druhy zahradních domků. Ty, které jsou čistě účelové. Slouží pouze k uskladnění nářadí a zahradní techniky. Pak jsou ještě ty, které mají širší využití. Mohou plnit také rekreační funkce nebo v nich můžete udělat místo na přespání. Pokud chcete první typ ze dřeva, je lepší sáhnout po dřevěných panelech. Ty jsou levnější a snadno je smontujete dohromady. Na domky, u kterých záleží i na vzhledu, se doporučuje zvolit srubovou konstrukci. Je dražší, ale vyniká krásným vzhledem a praktičností. 

Plech

Kromě dřeva se velmi často ke stavbě zahradního domku používá plech. Je to materiál odolný vůči mrazům a jiným rozmarům počasí. Kromě toho je montáž takového domku velmi snadná a nízká je i pořizovací cena. Nevýhodou může být horší stabilita a vzhled. Oproti ostatním nemusí plechové domky vypadat tak dobře. Ale i přesto patří mezi nejpraktičtější materiály na stavbu zahradního domku.

Plast

Také plastové zahradní domky jsou levné, nenáročné na údržbu a nehrozí jim plíseň ani koroze. Jsou ale dražší než plastové a je potřeba dostatečně je ukotvit. 

Stěny?

Pokud nechcete k uskladnění nářadí hned celý nový zahradní domek, zvažte stavbu otevřeného přístřešku nebo pergoly. Pod něj schováte nejen zahradní náčiní, ale také gril, stoleček nebo i pár židlí. Jestliže stojíte alespoň o nějakou ochranu, můžete jednu nebo dvě strany zasklít. Pro někoho může být nevýhodou, že do pergoly bude neustále vidět. 

Úložné boxy

Jestliže se nechcete pouštět do větších projektů a stavět zahradní domky nebo pergoly, možná vám postačí úložné boxy. Schováte do nich menší nebo střední nářadí. Vyrábí se z různých materiálů (dřevo, plast nebo kov) a bývají vybaveny zámkem. Můžete je tak s klidným svědomím nechat stát venku. Pro snadnou manipulaci mívají kolečka. Samozřejmě do nich neuschováte nic většího jako je gril nebo sekačka. Úložné boxy bez problémů umístíte také do zahradního domku a vše budete mít přehledně uskladněno.