K pozoruhodné přestavbě došlo v loňském roce v Gothenburgu ve Švédsku. Z nejvyššího patra v apartmánovém komplexu vznikl okouzlující světlý podkrovní byt. Dominuje v něm skandinávský styl s přírodními materiály. 

Byt má pouze 35 metrů čtverečních přesto díky nápaditému designu působí větší. Byt poskytuje majitelům plno úložných prostorů a navíc je soukromá část určená k odpočinku šikovně oddělena od té společenské. I přes malou rozlohu se její obyvatelé mohou cítit pohodlně a mají tu místo, kde mohou v klidu odpočívat

Velká okna propouští do bytu hodně přírodního světla, které dělá prostory vzdušné a opticky je zvětšuje. Za okny je k bytu navíc připojen i balkon. Ten zvětšuje celkovou plochu bytu, ale také poskytuje útočiště v teplých dnech. Základními barvami jsou černá a bílá, narušuje je to jenom písková barva na stěnách. 

Jednotlivé místnosti

Malá kuchyně je kombinací linky z dubového dřeva a stěny s odhalenými cihlami. Ložnice se nachází úplně na konci bytu. I v ní najdete velká střešní okna s elektrickými závěsy. Bez nich by spánek v takové místnosti nebyl příjemný. Podobně jako v kuchyni je tu jedna stěna s viditelnými cihlami. Od zbytku bytu se barevně liší jenom koupelna. Je světle šedá v kombinaci s tmavě hnědým dřevem. Stěna je obložená dlaždičkami terrazzo.

Zdroj: thenordroom.com

Fotografie: Bjurfors Gothenburg