775622655 info@dobryden.eu

Dnešní článek se věnuje domu z roku 1820, který v nedávné době prošel rekonstrukcí. Vše bylo provedeno velmi citlivě tak, aby se dům nejen přizpůsobil požadavkům majitelů a zároveň zachoval své původní kouzlo. Stavbu najdete v Ampleforthu na okraji národního parku North York Moors. Jak se rekonstrukce povedla, se přesvědčte sami. 

Celý dům je sladěn do světlých barev v kombinaci s dřevěnými detaily a dřevěnou podlahou. Důležité bylo také to, aby moderní prvky a vybavení nerušilo krásu původních rysů staré anglické chaty.

Obývací pokoj a jídelna

Obývací pokoj se táhne po celé jedné délce domu. Na obou koncích se nacházejí velká okna, která pokoj dělají vzdušný a dodávají mu spoustu přírodního světla. Na stěny použili designéři vápno v neutrální světlé barvě. Jistá hrubost vápna dodává pokoji další zajímavou texturu. Do výklenku, který se nachází hned vedle krbu, byly umístěny dřevěné poličky, ne které si majitelé mohou odkládat nejrůznější předměty. V tomto případě jsou to hlavně knihy a CD.

Přes chodbu od obývacího pokoje leží jídelna. Centrem této místnosti je yorkshirský kamenný krb. V místnosti zůstaly ještě původní dřevěné žaluzie. Oproti obývacímu pokoji je vápno na stěnách o něco tmavší. Z jídelny se dostanete do kuchyně. Ta je úplně vzadu domu. Tmavě šedá linka a spotřebiče kontrastují se světlou stěnou a bílými dlaždicemi na zemi. Ty svým vzhledem vzdávají hold georgiánskému stylu, který byl v domě původně.

Hlavní ložnice

Úplně vpředu domu je hlavní ložnice. Stěny mají světle růžový odstín, který se stal pro místnost charakteristický. Tato jemná barva dělá pokoj útulným a ideálním na relaxaci po dlouhém dni. Podobně jako v obývacím pokoji byly dva výklenky zde zaplněny dřevěnými policemi. Přilehlá koupelna má bílou tadelaktovou omítku v kombinaci s šedými obklady. Na první pohled určitě zaujme také černé prkenko u záchodu.

Zdroj: thenordroom.com