775622655 info@dobryden.eu

Varšavský byt o rozloze 67 metrů zaujme světlým a přírodním dekorem. V obývacím pokoji najdete stěnu z červených cihel, v ložnici zase tapety v kombinaci se zdobnou omítkou. Interiér není jenom elegantní, ale také funkční a pohodlný. Více se o něm dozvíte v dnešním článku. 

Prvním krokem v přestavbě byla úprava dispozic bytu. Nedošlo na velké stavební práce, ale změnila se pozice stěn v obývací části. Obývací pokoj je tak uspořádaný praktičtěji a je větší. Zrušila se také druhá koupelna a změnila se v šatnu. Prioritou bylo vytvoření, co největšího úložného prostoru. Aby se uvolnilo místo v koupelně, která zůstala, tak se do nové šatny přesunula pračka a sušička.

Vysněná cihlová stěna v obývacím pokoji

Velkým snem a přáním majitelů byla stěna z červených cihel v obývacím pokoji. Tento prvek vypadá nejlépe, pokud se cihly jenom odhalí tím, že se z nich sundá omítka. Zde něco podobného nebylo možné, byla proto použita imitace. Aby nebylo nic poznat, využily se staré bourací cihly. Zdobí pouze jednu stěnu, aby tato tmavá barva opticky nezmenšovala interiér.

Dekorativní omítka a tapeta v ložnici

I přesto, že ložnice má sloužit především k relaxaci, nechtěli ji nechat designéři úplně bez charakteru. K tomu využili dva poutavé prvky. Prvním je dekorativní omítka, která zdobí dvě stěny. Je matná a připomíná hliněnou omítku. Tím druhým pak je tapeta v béžových odstínech. Celý interiér propojuje nábytek ze světlého dřeva.

Modrá koupelna

Jakmile vstoupíte koupelny není možné si nevšimnout obkladů. Jsou modré a ze všeho nejvíce připomínají džínovinu. Tento obklad nebyl použit všude, aby ho nebylo moc. Zbytek koupelny je ve světlých barvách. Kromě barvy nepřehlédnete skříňku pod umyvadlem. Je vyrobená z dubové dýhy na míru přímo od truhláře. Nohy a rukojeti jsou černé. Armatura u umyvadla je niklová, ale u vany černá. Všechno v koupelně tak působí harmonicky a propojeně.

Návrh designu: Ewa Ksobiak-Kubacka (EKK Pracownia Projektowa)

Fotografie: Mateusz Pawelski