775622655 info@dobryden.eu

Balkon se lehce může stát útočištěm – oázou klidu – kam se budete uchylovat vždy, když si budete chtít trochu odpočinout nebo když přijde někdo na návštěvu. Zdaleka to nemusí být jenom místo na sušení prádla. Stačí si ho trochu zútulnit pomocí několika vychytávek. Ty si v dnešním článku představíme. A nemusíte se bát, k zútulnění nebudou potřeba žádné velké investice. 

Balkony především ve velkých městech nebývají příliš velké. Před prvními úpravami se proto hodí je trochu poklidit. Zvlášť pokud částečně slouží jako odkladiště věcí, které se do bytu již nevejdou. Zkuste všechny věci projít a zjistit, jestli je stále potřebujete. Jestliže vám i po úklidu zbyde na balkonu něco, co si chcete ponechat, výběrem vhodného nábytku získáte místo, kam je můžete uklidit. Lavice a stoličky s odklápěcí sedací plochou vyřeší případný nedostatek úložných prostor. Podobně dobře se na malých prostorech osvědčí sklopné stolky, skládací židle nebo kapsáře a závěsné boxy. 

Vytvořte si soukromí

Kromě toho, že jsou balkony mnohdy malé, bývají také natěsnané jeden na druhém. O soukromí tedy nemůže být řeč. I díky tomu možná nevyužíváte balkon tak moc, jak byste chtěly. Naštěstí tento problém celkem jednoduše (a stylově) vyřešíte pomocí balkonové zástěny nebo paravánu.

Pokud se rozhodnete pro zástěnu, budete mít na výběr z nepřeberného množství provedení i rozměrů. Nejčastěji se využívají ty z rákosu, které je možné připevnit na zábradlí. Popřípadě existují boční skládací zástěny upevňující se přímo do zdi. Ještě ve více stylech jsou dostupné skládací paravány. I ty vyřeší váš problém se soukromím, jenom pozor na vítr. Díky menší stabilitě se lehce převrátí. 

Přidejte truhlíky

Každý balkon si zaslouží nějaké rostliny. A pokud vás trápí nedostatek prostoru, zvolte truhlíky, které se zavěšují na zábradlí. Popřípadě vyzkoušejte vertikální zahradu. Nic vám už tak nebrání v tom obklopit se zelení.

Nezapomeňte na textil

Mezi nezbytnosti na balkon patří polštáře, hřejivé plédy a deky. Ty nejen udělají váš pobyt na balkoně pohodlnější, ale také vás ohřejí, jakmile se ochladí. Na čerstvém vzduchu tak můžete zůstat mnohem déle. Nikdy nezapomeňte všechen textil sundat, když má pršet nebo když začíná zima. Polštáře a deky při navlhnutí mohou zplesnivět.