775622655 info@dobryden.eu
Vyberte stránku

Horké dny jsou na zvládnutí náročné, zvlášť pokud se jim nemůžete vyhnout ani doma. Jak ale rychle ochladit byt, aniž by bylo nutné zavést klimatizaci? To je totiž dost drahé a navíc to nebude hotové přes noc. Připravili jsme si pro vás několik tipů, které pomohou ochladit váš byt či dům levně a hlavně rychle. 

Přes den okna zatemněte, větrejte jenom v noci

Místnosti přirozeně ochladíte, pokud do nich přes den zabráníte přístupu slunce pomocí závěsů. Skvěle poslouží jakékoliv, u hliníkových si dejte pozor na jejich tepelné vlastnosti. Přes den před sluncem ochrání, ale na noc je vytáhněte – jinak nepřestanou pokoj ohřívat. S tím souvisí také to, že nejlépe prostory ochladíte tak, že větrání omezíte na noc a přes den necháte okna zavřená.

Namočte závěsy

Pokud už je nejhůř, namočení závěsů efektivně sníží teplotu příchozího vzduchu a zvýší vlhkost v pokoji. Pověste je před okno namočené ve studené vodě (dejte si pozor, aby byly dobře vyždímané) nebo postříkané rozprašovačem. Závěsy pravidelně kontrolujte a znovu namáčejte. Dejte si ale pozor, aby vám voda nekapala na podlahu. Vyzkoušejte třeba dát pod závěsy staré ručníky.

Trochu vody do dřezu a vany

Jestliže chcete ochladit koupelnu nebo kuchyni, napusťte na dno vany, dřezu nebo umyvadla asi centimetr vody. Ta se bude teplem vypařovat a tím se místnost zvlhčí. Pocitově tak dojde k ochlazení prostorů.

Zbavte se hřejivých látek

Do skříní ukliďte veškeré hřejivé látky. Co se tím myslí? Především deky, froté prostěradla a ideálně také koberce a plyšové hračky.

Pomůže i ventilátor

S vytvořením průvanu vám pomůže i malý ventilátor. Nejlepší je ho natočit směrem k otevřenému oknu. Poženete tak horký vzduch ven z místnosti. Pokud přes něj přehodíte mokrou látku, vzduch navíc zvlhčíte. 

Dobré novinky

Natavte si zasílání našich dobrých novinek

Děkujeme vám. Nyní prosím potvřďte svou registraci v emailu