775622655 info@dobryden.eu

V dnešním článku se podíváme na moderní apartmán, který vznikl v roce 2019 pro mladý pár, který očekával narození dítěte. Do přestavby se pustilo studio Koot Bureau.

Hlavním cílem designérů bylo vytvořit byt v příjemných a hřejivých barvách. Důležité tedy bylo udržet kontrast mezi barvami na minimu. Projevuje se to v každé místnosti a na každé prvku. Z materiálu převládá dřevo v odstínech bílé, světle šedé a hnědé. To doplňují textilní materiály především v béžové barvě.

Stěny jsou převážně bílé. Tu občas doplňují světle šedé a černé akcenty. Výjimkou je koupelna, kde jsou na stěnách dlaždice imitující dřevo. Ty se perfektně hodí k dřevěným parketám v obývacím pokoji a ložnicích.

Po vstupu do bytu vás přivítá světlá chodba, která vede do obývacího pokoje. Ten je spojen s kuchyní a také jídelnou. V jejím centru stojí jídelní stůl vytvořený na míru tomuto projektu. I hlavní ložnice je vyvedena ve světlých barvách, které mají uklidňovat. Tmavší oproti zbytku jsou jenom záclony – lépe blokují světlo z vnějšku a v pokoji se tak dobře spí. Přáním majitelů byla i velká šatní skříň. Druhá ložnice je o něco menší a je určena pro dítě. Cílem bylo vytvořit tento pokoj tak, aby bylo lehké ho upravovat s tím, jak dítě poroste. A jelikož v době úprav nebylo jasné pohlaví, je i tento prostor v neutrálních barvách. Poslední místností bytu je koupelna. Oproti ostatním pokojům je menší. A i přesto, že v ní není žádné okno, je světlá a vzdušná. 

Design a fotografie: Koot Bureau