Amok Studio na přání majitele přeměnilo dvojitou garáž v nádhernou a zároveň praktickou kancelář. Stalo se tak dokonce ještě předtím než udeřila pandemie a veškerá práce se zastavila nebo přesunula domů. Tento podnikatel byl tak připravenější než všichni ostatní. 

Přáním majitele bylo mít kancelář, která nebude pouze funkční a praktická, ale také hezká. Protože cítit se dobře je při práci důležité. Inspiraci na nový interiér garáže převzali architekti z uspořádání v hlavním domě. To odráží estetiku poloviny minulého století. A nová kancelář nově také.

Kouzlo je v detailech

Právě důraz na každý malý detail v prostoru zajišťuje, že je kancelář elegantní a praktická. Všechny kabely (a že jich je tu dost) byly chytře poschovávány, takže interiér nepůsobí stísněně a přeplněně. Netradičním detailem je úzká vysouvací lišta ve stole určená pro odkládání per a tužek. Požadavkem byly otevřené kovové police místo klasických uzavřených skříní. Podle majitele by to dopadlo tak, že by do skříní akorát poschovával nejrůznější krámy, které by se tam hromadily. Otevřené police ho naopak nutí přemýšlet o tom, co do nich umístí.

Kancelář je udělána tak, aby si i v horkém létě zachovala příjemnou teplotu. Takovou, při které se dá dobře pracovat. Právě kvůli tomu jsou některá okna výš a některá níž. Toto umístění podporuje proudění čerstvého vzduchu. Ze stejného důvodu architekti zachovali odhalenou cihlovou stěnu.

Zdroj: lunchboxarchitect.com

Fotografie: Cathy Schusler