775622655 info@dobryden.eu

Továrna na nealkoholické nápoje byla postavena už v roce 1900. O více než století později, konkrétně v roce 2019, se z ní stal loftový byt. Za touto netradiční přeměnou musíte vyrazit do Jordaanu, což je jedna ze čtvrtí v Amsterdamu. Bytu dominují vysoké stropy a ocelové konstrukce. Interiér si tak zachoval něco ze své industriální minulosti.

Jak už bylo naznačeno, byt se dá charakterizovat jedním slovem – ocel. Ta prostupuje celým prostorem. Jsou z ní udělané okenní rámy, schodiště a také krb. Ten je výrazným prvkem obývacího pokoje. Není zabudovaný do stěny, ale stojí v místnosti volně. Nerezová je i kuchyně. Přímo navazuje na obývací pokoj, vizuálně je odděluje pouze ostrůvek, který je nejen pracovní plochou, ale také se u něj jí. 

Podstatnou podmínkou pro žití v tomto bytě je nebát se výšek. Z jedné ložnice do druhé (a také do koupelny) totiž vede pouze úzký proužek podlahy, kde pádu brání pouze ocelové zábradlí. Stropy jsou tu pětimetrové, tudíž pohled dolů už může být pro někoho nepříjemný. V celém bytě převažuje černá a bílá barva. Ty střídá pouze hnědá u dřevěného nábytku a podlahy nebo výrazně zelená pohovka naproti krbu

A třešničkou na dortu je obrovská střešní terasa, která k bytu patří. Tam najdete klid, i přesto, že dům stojí v centru velkoměsta. 

Zdroj: vtwonen.nl

Fotografie: Funda – Broersma Wonen