775622655 info@dobryden.eu

Rekonstrukci bytu, kterou si dneska představíme, proběhla v polském městě Żoliborz. Nachází se v domě navrženém v 70. letech 20. století ve stylu Polské lidové republiky. Není tedy překvapivé, že byt potřeboval kompletní rekonstrukci. Návrh interiéru vytvořil Piotr Skorupa, zakladatel studia Scope Interior Design.

Zrekonstruovaný byt je vhodný pro dvě osoby a skládá se z ložnice, koupelny, předsíně a obývacího pokoje s kuchyňským koutem. A ačkoliv prostor prošel rozsáhlými změnami, rozhodl se architekt ponechat původní podlahy a stávající vodovodní a kanalizační přípojky. Tím se úspěšně snížily náklady na realizaci.

Po rekonstrukci působí byt vzdušně a moderně. Vybrané prvky (na stěnách, na nábytku nebo v kuchyni) jsou v antracitové barvě, což vytváří kontrast s jinak bílými stěnami. Největší výzvou byla koupelna. Do malé místnosti se musela vejít sprcha, záchod, umyvadlo, koš na prádlo a poličky na kosmetiku a čistící prostředky. Původně byla tato místnost vybavena těžkopádně a neefektivně.

Po úpravě se pračka nachází přímo umyvadlem, čím se ušetřilo hodně místa. Nad ním je zavěšená skříňka se zrcadlem, prostorem na kosmetiku a další drobnosti a s nástěnnou lampou. Napravo je umístěn sprchový kout. Celá místnost je laděna do bílé barvy, s několika černými detaily. Podobně jako zbytek bytu.

Pro lepší představu přikládáme několik fotek po rekonstrukci a před ní.

Zdroj: whitemad. pl; foto: Paweł Biedrzycki

Po rekonstrukci:

A před ní: