775622655 info@dobryden.eu

Nádherná zelená kamna doplňují moderní interiér nájemního bytu v centru Lodži. Projekt vznikl ve studiu BO/ SKO a design měl v sobě skloubit povahu uživatelů a kontext historické budovy, ve které se byt nachází. 

Malé předsíni (a nejen té) dominují zelená kachlová kamna. Ty udávají celému interiéru tón a další prvky jim byly přizpůsobeny. Hned v předsíni je doplňují starožitné vstupní dveře. Ty prošly rekonstrukcí a také se změnila jejich barva – nyní mají sytě kaštanový odstín. Po vstupu do bytu vás také hned zaujme bílá štuková stěna.

Na kamna je vidět i z kuchyně. Základem jsou bílé stěny, pozornost přitahují štuky na stropě. Na rozbití velmi světlého interiéru kuchyně, použili designéři zelenou linku s bílou pracovní deskou. Zelená byla zvolena jako odkaz na kamna. Výrazným materiálem v této místnosti je mosaz. Je přeleštěná tak, že funguje téměř jako zrcadlo. Moderním prvkem jsou židle a stůl umístěné v přiléhající jídelně.

Největší místností bytu je obývací pokoj. I zde najdete kamna – tentokrát jsou ale bílá – a štuky na stropě. Jinak prostor zde vyplňuje pohovka, knihovna a dvě křesla. V budoucnu by se zde mělo objevit ještě piano. Odtud vedou dveře ještě do ložnice.

Její hlavní funkcí je, kromě toho být oázou klidu a odpočinku, poskytnout úložné prostory. Pokoji dominuje velká postel s čelem s ratanovým opletem. Celkově je interiér velmi světlý, vzdušný, výrazněji zbarvené jsou pouze rostliny na parapetu.

Zdroj: BO/ SKO; whitemad.pl

Fotografie: Jakub Nanowski (perspektywa.net)